شنبه 09 مهر 1401

مجله خبری پلاس باکس

جستجوگر پیشرفته سایت

تبلیغات ویژه

سایت اسکینک دات آی آر

متن آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور

 • متن آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور

  متن آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور
  Lyrics Music Meysam JamshidPour In Haghe Man Nabod

  متن آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور

  ترانه و شعر آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور
  حرفی به من بزن من از تو دلخورم یا با تو میشه موند یا از تو میبرم
  یک عمر زندگی وقته کمی نبود تو بی وفا شدی این حقه من نبود , این حقه من نبود
  اشکای من یه روز چشمامو میکشه وقتی که تو بری دلم به چی خوشه
  مثله گذشته نیست احساسه تو به من
  چی میشه اون چشات باز عاشقم بشن , باز عاشقم بشن
  تکست آهنگ این حق من نبود میثم جمشید پور
  خیلی عوض شده این حسه بینه ما ای کاش جایه تو به من نگی شما
  باور نمیکنم از یاد تو برم حرفایه خوبه تو مونده تو خاطرم , مونده تو خاطرم
  اشکای من یه روز چشمامو میکشه وقتی که تو بری دلم به چی خوشه
  مثله گذشته نیست احساسه تو به من
  چی میشه اون چشات باز عاشقم بشن , باز عاشقم بشن

  **

  دانلود آهنگ جدید میثم جمشید پور این حق من نبود

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


آیا از زندگی زناشویی دل زده شده اید

 • آیا از زندگی زناشویی دل زده شده اید

  آیا از زندگی زناشویی دل زده شده اید

  آیا از زندگی زناشویی دل زده شده اید

  اگر احساس می‌کنید در زندگی مشترک اذیت می‌شوید و تمایلی برای حل مشکلاتتان ندارید، اگر زندگی را پوچ و بی‌معنا می‌بینید و گمان می‌کنید تکیه‌گاه عاطفیتان را از دست داده‌اید، اگر حس می‌کنید شکست خورده‌اید و زندگی مشترک آن چیزی نبوده که در ذهنتان ساخته بودید، شاید شما هم درگیر دلزدگی زناشویی شده باشید.

  می‌گویند «از ما گذشته است!» البته هر چه دقت می‌کنم، نمی‌فهمم با کدام معیار به این نتیجه رسیده‌اند که تاریخ‌ زندگی کردنشان گذشته است! خودشان هم دقیقا نمی‌دانند از چه زمانی کم‌کم از هم فاصله گرفتند و دور شدند. حالا دیگر نه قلبشان برای هم تاپ‌تاپ می‌کند، نه خیلی دلتنگ هم هستند و نه برای بهبود این وضعیت تلاشی می‌کنند. این داستان عشق‌های از نفس افتاده است، دلزدگی‌هایی که آرام و بی‌صدا به قلب زندگی مشترک دو نفر خزیده است. اگر احساس می‌کنید در زندگی مشترک اذیت می‌شوید و تمایلی برای حل مشکلاتتان ندارید، اگر زندگی را پوچ و بی‌معنا می‌بینید و گمان می‌کنید تکیه‌گاه عاطفیتان را از دست داده‌اید، اگر حس می‌کنید شکست خورده‌اید و زندگی مشترک آن چیزی نبوده که در ذهنتان ساخته بودید، شاید شما هم درگیر دلزدگی زناشویی شده باشید.

  چرا دلزدگی پیش می‌آید؟
  ‌توقعات غیرمنطقی و غیرواقع بینانه: مگر می‌شود، یک شبه ره صد ساله را طی کرد؟ زندگی قدم به قدم پیش می‌رود و پیشرفت می‌کند، وقتی توقعات شما آنقدر بالا باشد که همسرتان توانایی برآوردن آنها را نداشته باشد طبیعی است که با دیدن واقعیت دلزده شوید. یادتان باشد، وقتی توقعاتتان فضایی می‌شود، ازدواج با هر کسی و در هر شرایطی محکوم به دلزدگی خواهد بود.

  گذشتن از مرحله هیجانات: شروع زندگی، زیر یک سقف، پر از تازگی و هیجان است، زن و شوهر دوست دارند همدیگر را غافلگیر کنند، به همدیگر هدیه دهند و اتفاقات تازه را با هم تجربه کنند، اما با گذشت زمان، خود به خود این هیجانات هم کمی تعدیل می‌شود، به همین دلیل سکوت مردها دلیلی بر بی‌احساسی و محبت نکردن زن‌ها دلیلی بر نامهربانی تلقی می‌شود.

  ـ نگفتن احساسات به یکدیگر: اگر قرار بود چشم و ابروها حرف بزنند پس دیگر چه نیازی به زبان بود؟ بسیاری از زوجین از گفتن احساسشان، خودداری می‌کنند و هنگامی که دلیلش را جویا می‌شویم، می‌گویند: «خودش باید می‌فهمید!» اگر سبک زندگیتان این گونه است که به جای سخن گفتن، به دنبال کشف حرف‌های همدیگر هستید، زودتر از آنچه فکر می‌کنید سوء تفاهمات گوناگون، شما را مجبور به دلزدگی می‌کند.

  توقعاتتان را منطقی و منصفانه کنید: بسیاری از توقعات بالا، زاده مقایسه است، همیشه نکات مثبت زندگیتان را برجسته ببینید و تلاش کنید با کمک یکدیگر نقاط منفی‎‌اش را ‌کمتر کنید. از همسرتان همان چیزی را بخواهید که در توان اوست.

  ذهن‌خوانی نکنید: ذهن‌خوانی یعنی شما راجع به افکار و احساسات دیگران فرضیه‌ای منفی بسازید و با هر حرکت یا حرفی، فرضیه خود را پر و بال بدهید. تمرین کنید که برداشت‌های خودتان را به دیگران نسبت ندهید و به جای آنها فکرنکنید.

  نخواهید که ذهنتان را بخواند: نخواهید که همسرتان از خط و خطوط چهره، از تن صدا یا از لابه‌لای حرف‌هایتان کشف کند که دقیقا چه منظوری دارید. ابراز کردن درخواست‌های بدون ابهام و واضح خیلی آسان‌تر از حل کردن معمایی است که اگر حل نشود، فاصله بین شما را بیشتر می‌کند.

  خودتان رابطه را تازه نگه دارید: ماه‌های اول ازدواج همه چیز تازه و هیجان‌برانگیز است و این طبیعی است که پس از مدتی زندگی برایتان ساده و تکراری جلوه کند، بنابراین با گذشت زمان، بهتر است یاد بگیرید چطور آن هیجان و تازگی را خودتان به زندگی‌تان تزریق کنید. سفر رفتن، هدیه دادن به هم، غافلگیر کردن یکدیگر و… می‌تواند به تازه ماندن رابطه‌تان کمک کند.

  یکدیگر را به صورت افراطی محدود نکنید: اجازه دهید همسرتان گاهی زمانش را با دوستان یا خانواده‌اش سپری کند، به کلاس یا باشگاه برود و برای خود حریم شخصی داشته باشد و از آن لذت ببرد.

  به یکدیگر هدیه دهید: تقویم ما پر است از روزهایی که می‌توانید به یکدیگر هدیه دهید. روز زن، روز مرد، روز تولد و سالگرد ازدواج؛ اما مراقب باشید در هدیه دادن به یکدیگر دچار تکرار نشوید. گاهی هم بدون مناسبت و تنها به خاطر علاقه‌ای که به همسر و زندگی مشترکتان دارید او را غافلگیر کنید. یادتان باشد هدیه دادن به یکدیگر نباید به تقویم یا تاریخ زندگی شما وابسته باشد.

  رسیدگی به ظاهر خود: رسیدگی‌ به ظاهر‌ و آراستگی نه‌تنها سبب لذت بردن همسرتان می‌شود، بلکه خودتان را نیز سر ذوق می‌آورد. با پوشیدن لباس‌های آراسته، آرایش‌های متناسب با چهره، استفاده از عطر و… نه‌تنها به خودتان انرژی دهید، بلکه جذابیت‌های جنسی خود را نیز حفظ کنید.

  در آخر این‌که یادتان نرود دعای پدر و مادری را که وقتی شب عروسی شما را دست به دست هم دادند و دعا کردند: «به پای هم پیر شوید!»؛ پس مراقب باشید که اگر دلزدگی به حریم زندگیتان وارد شود، کاری می‌کند که به دست هم پیر شوید.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


اولین عکس سوشا مکانی پس از آزادی از زندان

 • اولین عکس سوشا مکانی پس از آزادی از زندان

  اولین عکس سوشا مکانی پس از آزادی از زندان

  اولین عکس سوشا مکانی پس از آزادی از زندان

  سوشا مکانی دروازه بان جنجال ساز پرسپولیسی که مدتی زندانی زندان اوین بود بعد از آزادی مخفیانه اش در عصر دیروز ، آفتابی شده و به محل تمرین قرمزها امد. به گزارش پارسناز سوشا دروازه بان جنجالی تیم پرسپولیس در تمرین این تیم حاضر شد. در این مطلب اولین تصویر از سوشا مکانی در تمرین پرسپولیس را میبینید!سوشا مکانی که روز یکشنبه با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی توانست از زندان خارج شود، امروز برای پیگری وضعیت ورزشی اش به محل تمرین پرسپولیس امد

  اولین عکس سوشا مکانی پس از آزادی از زندان

  این فوتبالیست جنجالی که تمایلی برای گفتگو  با خبرنگاران نداشت ،خوش و بش بسیار گرمی با برانکو داشت و حتی سرمربی پرسپولیس او را سفت در آغوش گرفت. بازیکنان هم استقبال گرمی از مکانی داشتند. او رو به اعضای کادر فنی گفت: «قرار است به باشگاه بروم تا تکلیفم روشن شود.» سوشا سپس همراه با برادر و دو همراهش، محل تمرین قرمزها را ترک کرد.

  مطالب مرتبط:

   آزادی مخفیانه سوشا مکانی و محرومیت ورزشیش

  بازتاب خودکشی سوشا مکانی در رسانه های خارجی

  درخواست خانواده سوشا مکانی از مردم و فوتبالیستها +عکس

  پورشه ای که کار دست سوشا مکانی داد + عکس

  نامزد سوشا جعلی از آب در امد + عکس جدید

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


معرفی قابلیت های Cisco Prime Infrastructure – بخش اول - تک نوشت

 • معرفی قابلیت های Cisco Prime Infrastructure – بخش اول - تک نوشت

   مقدمه:
  با وابستگی روز افزون سازمانها به شبکه های رایانهای، اهمیت شبکه های محلی و گسترده هر روزه بیشتر شده و در نتیجه دسترسپذیری آنها مبدل به امری حیاتی گردیده است. بطوری که هرگاه قسمتی از شبکه دچار مشکل شود، حتماً تعدادی از کاربران امکان انجام وظایف محوله را ندارند. کارشناسان فنی برای مدیریت کارآمد شبکه های مختلف، نیازمند داشتن دید کامل و دقیق از تمامی رویدادهای شبکه و همچنین وضعیت کارکرد تجهیزات و سرویسهای مختلف آن میباشند. ضمناً کارشناسان باید قادر باشند تا حتی الامکان مشکلات و ایرادات موجود در شبکه را قبل از حدوث و ایجاد اختلال در سرویس دهی، شناسایی و برطرف نمایند.

  ابزارها و تکنیکهای پایش شبکه به چند دسته کلی تقسیم میشوند که هر یک قابلیتهای متفاوتی دارند:

  Network Performance Monitoring NPM:

  پایش تجهیزات اکتیو و اجزاء آنها، مانند وضعیت فنها، دما، میزان مصرف پردازنده ها ، مقدار بار روی  ، RAMمیزان ترافیک عبوری از پورتها، سیستمهای عامل و غیره

  Network Configuration Management NCM:

  مدیریت و پیکربندی تجهیزات شبکه و سرویسهای مختص آن )مانند  (NTP , EEM , CDP , VTPو همچنین تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات و یا اعمال پیکربندی جدید

  Network Traffic Analyzer NTA:

  پایش و آنالیز میزان و نوع ترافیک عبوری از شبکه

  Application Performance Monitoring APM:

  پایش بررسی کیفیت کارکرد نرم افزارها و سرویسهای موجود در شبکه مانند: اتوماسیون ، انبارداری ، نرمافزار مالی

  Infrastructure Monitoring:

  به سیستم جامع پایش شبکه اِطلاق میگردد، که ساختاری متشکل از پلتفرمهای فوق الذکر بعلاوهی قابلیتهای دیگر میباشد. نرمافزارهای متعددی برای پایش اجزاء شبکه تولید شدهاند، که اکثر آنها با استفاده از پروتکلهای استاندارد مانند  SNMP , IPFIXامکان پایش محصولات مختلف را دارا میباشند. هریک از نرمافزارهای مانیتورینگ دارای مزایا و نواقصی هستند و البته تعداد محدودی از آنها در عین جامعیت، امکان پایش  ۳۶۰درجه، جزئیات و مدیریت حرفهای بسیاری از اجزاء شبکه را دارند.

  معرفی Cisco Prime Infrastructure

  کمپانی سیسکو از دیرباز پلتفرمهای مختلفی را )از جمله  Cisco Works LMS , NCS , WSCو …( جهت پایش و مدیریت تجهیزات )باسیم و بیسیم( و سرویسهای خود ارائه داده است. شرکت مذکور در نهایت تصمیم به تجمیع تمامی آنها در قالب یک محصول واحد تحت عنوان  Cisco Prime Infrastructure گرفت. ) Prime Infrastructure به اختصار  (PIآخرین و جامعترین راهکار کمپانی سیسکو برای پایش و مدیریت آسان و خودکار شبکه در بالاترین سطح ممکن است. این محصول برای عیبیابی و سالم سازی شبکه بسیار کارآمد میباشد. پلتفرم  PIبه دو مدل مجازی و فیزیکی در دسترس میباشد که حالت مجازی قابلیت پیاده سازی روی بستر  VMware را داراست.

  موارد زیر از جمله قابلیتهای Cisco Prime Infrastructure میباشند:

  • چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه های بیسیم و با سیم Lifecycle.
  • امکان بررسی کارایی و کیفیت سرویسدهی نرمافزارهای موجود در شبکه Assurance.
  • مقایسه پیکربندی تجهیزات، با راهنماها تعریف شده و یا سایر مراجع منتخب از سوی شرکت سیسکو، برای افزایش کارائی و امنیت Compliance.
  • مشاهده و بررسی مقدار مصرف پهنای باند.
  • قابلیت یکپارچه سازی با محصولات دیگر شرکت سیسکو از قبیل  ISEو  MSEبه منظور پایش و مدیریت دقیق تمامی پایانه های کاری باسیم و بیسیم و نیز پشتیبانی از فناوری BYOD.
  • امکان تنظیم خودکار تجهیزات خام براساس پیش فرضهای تعریف شده.
  • ارائه انواع متنوع گزارشات لحظهای و دورهای از کارکرد شبکه.
  • (High Availability) دسترس پذیری بالا.
  • قابلیت تعریف کاربران وگروه های مختلف برای مدیریت بخشهای مختلف شبکه.
  • قابلیت ارتباط مستقیم با وب سایت سیسکو جهت رفع ایرادات ) (Bugsموجود روی تجهیزات و دریافت آخرین نسخه از سیستم عامل آنها.
  • قابلیت یکپارچگی با  WLCبرای مدیریت  Access Pointها.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure۳-چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه (Lifecycle)

  در  PIمدیریت و پایش شبکه به صورت یک چرخه حیات طراحی شده است. این چرخه همه انواع تجهزات را شامل میشود و خود دارای بخش های مختلفی است که به تفصیل بیان خواهد شد.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructureمعرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  ۳-۱ طراحی (Design)

  این فاز شامل طراحی و تعریف تنظیمات Configurationsبرای تجهیزات شبکه میباشد. برای این کار میتوان تمام تنظیمات را به صورت دستی و کامَندی Custom Templateنوشت و یا حدود یکصد تنظیم پیش فرض( را انتخاب کردFeature Template). تنظیمات پیش فرض تقریباً شامل تمامی تنظیمات قابل اعمال روی  Switch, Router, WLCو سایر تجهیزات سیسکو میباشند. )مثلاً تنظیم ساده  VLAN روی، Switchتنظیمات پیشرفته Routing Protocol ها بر روی Router و یا تنظیمات پیشرفته .(IOS برای نمونه در شکل صفحه بعد تنظیم پیشفرض مربوط به NetFlow نشان داده شده است. کافیست فیلدهای خالی پُر شود تا سیستم به صورت خودکار کامندهای مربوطه را ایجاد نماید.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  با توجه به این قابلیت تیم فنی با استفاده از تنظیمات پیشفرض خواهد توانست هرگونه تغییرات یا پیکربندی جدید را به راحتی و خیلی سریع و بدون نیاز به دانستن تمام کامَندهای مربوطه اعمال کند. بعلاوه میتوان از تنظیمات پیشفرض خاص جهت تنظیم تجهیزات برای ارسال اطلاعات پایشی خوداستفاده کرد. به عنوان مثال اعمال تنظیمات مربوط به SNMP برای مشاهده صحت عملکرد تجهیزات و پورتها که در تصاویر زیر نشان داده شده است.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  Device Health Monitor

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  Interface Health Monitor

  در منوی فوق تیم فنی قادر خواهد بود بازه وسیعی از پارامترها به همراه شرایط ) (Conditionو عکس العمل ) (Reactionمورد نظر را در صورت بروز رخداد تعریف کنند. میتوان مجموع تجهیزات موجود در شبکه را نیز بر اساس نوع یا مکان جغرافیایی دسته بندی کرد. بعلاوه میتوان مجموع پورتهای هم نوع روی تجهیزات مختلف را در گروه های خاصی قرار داد که در مراحل بعدی از این گروها برای اعمال تنظیمات روی نوع خاصی از پورتها )مثلا پورتهای  Serial, Tunnel , FE , GEو…( استفاده خواهد شد. ضمناً میتوان شبکه را بر اساس ساختمانها، واحدها و بخشهای مختلف به همراه بازه های آدرس  IPمربوط به هریک را تفکیک و تعریف کرد، که در مراحل بعدی برای پایش ترافیک شبکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  ۳-۲ پیاده سازی (Deploy)

  این فاز شامل پیاده سازی و اعمال تنظیمات تعریف شده در مرحله قبل، روی تجهیزات مورد نظر میباشد. در این مرحله میتوان تعریف کرد که یک یا تعدادی از تنظیمات در آن واحد و یا در یک زمان مشخص و یا حتی در بازه های زمانی مشخص روی تمام یا بخشی از تجهیزات اعمال گردند.

  Device Health Monitor

  ۳-۳ عملیات (Operate)

  در این فاز تمام تجهیزات شبکه به  PIاضافه میشود و قابل مدیریت خواهد بود. این مرحله از سه بخش اصلی تشکیل شده است شامل:

  ۱-۳-۳ داشبوردهای مدیریت (Monitoring Dashboards)

  تعریف صحیح داشبوردها یکی از مهمترین ارکان پایش است. در  PIمیتوان داشبوردهای متعددی جهت پایش شبکه تعریف کرد. این داشبوردها بر اساس نوع کارکرد به چهار دسته مختلف تقسیم میگردند:

  Overview -1-1-3-3

  ارائه اطلاعات کلی در خصوص وضعیت فعلی شبکه و تجهیزات )مانند تعداد و نوع تجهیزات، میزان استفاده از پردازنده و  RAMآنها، ، تعداد سیستم عاملهای نصب شده روی تجهیزات و نسخه آنها، دمای تجهیزات ، وضعیت تجهیزات بیسیم و رخدادهای امنیتی روی بستر بیسیم و …(

  :Incident -2-1-3-3

  ارائه اطلاعات رخدادهای شبکه از جمله از دسترس خارج شدن تجهیزات ، قطع یا وصل شدن پورتها ، وضعیت هشدارها و پراکندگی آنها و غیره

  :Performance -3-1-3-3

  ارائه اطلاعات جامع و دقیق درخصوص ترافیک موجود در شبکه به همراه نوع و مقدار آن ، وضعیت کارکرد پورتها به همراه تمام جزئیات مربوطه ، وضعیت عملکرد نرم افزارها، کیفیت پهنای باند از قبیل Delay , Jitter , Packet Lost ,…

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure
  :Detail Dashboards -4-1-3-3

  ارائه اطلاعات جزئی و تفکیکی به ازای هر دستگاه یا هر پورت یا حتی هر پایانه کاری.

  ۲-۳-۳ مرکز کار تجهیزات (Device Work Center)

  این بخش برای اضافه کردن تجهیزات به  PIو مدیریت آنهاست. در این قسمت میتوان تمامی تجهیزات را به صورت یکجا مشاهده کرد و بر حسب نیاز آنها را در گروه های مختلف دسته بندی نمود. همچنین میتوان از قابلیت  Device 360برای پایش هر یک از دستگاهای شبکه به صورت مجزا استفاده کرد. همانطور که در شکل زیر مشخص است در منوی  Device 360میتوان تمام جزئیات مربوط به یک تجهیز را بصورت متمرکز مشاهد کرد. این موارد شامل  Alarmو  Modules, Interfaces, Neighborsنیز میشود.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  به علاوه در این قسمت میتوان برای هریک از تجهیزات به صورت مستقیم و گرافیکی برخی تنظیمات از قبیل Routing Protocol , ACL, VPN, Interface, را اعمال نمود.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  با توجه به شکل زیر میتوان تمام تنظیمات مربوط به  Interfaceها، از قبیل حذف و اضافه کردن ، خاموش و روشن کردن، اختصاص  IPو سایر موارد را مستقیما با استفاده از رابط گرافیکی انجام داد. بعنوان نمونه اضافه کردن یک  Access List Entryیا تغییر آن به شکل زیر خواهد بود:

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  Device Work Centerبه قسمتهای ذیل تقسیم میشود:

  Discovery -1-2-3-3

  کشف تجهیزات مختلف موجود در شبکه و اضافه کردن آنها به  .PIجستجوی تجهیزات بر اساس این پارامترها امکان پذیر است: Ping, CDP, LLDP, ARP, Routing Protocol

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  :Configuration Archive -2-2-3-3

  گرفتن نسخه پشتیبان به صورت دورهای از تنظیمات اعمال شده روی تمامی تجهیزات و امکان مقایسه پیکربندی جدید با تنظیمات قبلی و همچنین قیاس تنظیمات دستگاهای مختلف با یگدیگر و نمایش تفاوتها که در برطرف کردن مشکلات کمک بزرگی خواهد نمود.

  معرفی سیسکو قابلیت های Cisco Prime Infrastructure

  پس از گرفتن نسخه پشتیبان دورهای میتوان تنظیمات زمانهای مختلف را باهم مقایسه کرد که در شکل زیر بخشهای مختلف آن نمایان است.

  منبع

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


3 اپلیکیشن اندرویدی آزاردهنده برای بیدار شدن از خواب - تک نوشت

 • 3 اپلیکیشن اندرویدی آزاردهنده برای بیدار شدن از خواب - تک نوشت

  بسیاری از مردم برای بیدار شدن همواره با مشکل مواجهند . صبح ها در یک تقلای غذاب آور برای دل کندن از رختخواب بسر می برند. برنامه های زیادی بر گوشی و گجت های خود دارند ولی بعد از مدتی ناامیدشان میکند. حالا فرض کنید این اتفاق در یک روز زمستانی که دل کندن از پتو و بالشت سخت تر و دردناک تر خواهد بود.

  annoying-alarm-840x420

  در اینجا ما سه اپلیکیشن Alarm  که با روش های خلاقانه و کمی البته خنده دار مطمئنن شما را به هر روشی بیدار خواهند کرد را معرفی میکنیم.

  SpinMe Alarm Clock

  SpinMe هم همانند سایر برنامه ها برای بیدار کردن شما با یک صدای بلند و لرزه های بی­ امان ویبره شروع میشود اما شما وقتی در تصمیم به خاموش کردن گوشی خود می گیرید داستان بیداری شما آغاز میشود.

  تنها راه انجام این کار نگه داشتن صاف گوشی در برابرتان وقتی شما هم صاف نشسته اید و حالا باید یک دایره­ی رسم شده بر روی گوشی را با انگشتتان آرام دور بزنید، اما نه یک بار بلکه دوبار. شاید در این وقت روز این کار بی شباهت به یک رقص ظریف نباشد آنهم بدون عجله و با فراغ بال. وقتی این برنامه بر روی گوشی شما نصب می شود  اولین چالشی که به فکر شما میرسد حل کردن این معماست و رها شدن از صدا و ویبره ی برنامه است.

  AndroidAlarmClocks-SpinMe

  این برنامه رایگان است و به صورت رایگان هم آپدیت میشود. اما در برنامه تبلیغات گنجاده شده که برای خلاص شدن از دست آنها شما باید ۹۹ سنت پرداخت کنید. برنامه ی جذاب و یک بازی ساده برای بیدار کردن شماست.

  Walk Me Up! Alarm Clock

  Walk Me Up! هیچ روشی بهتر از بلند شدن و راه رفتن شما برای بیدار شدن شما نیست. این برنامه از شما میخواهد بلند شوید و قدم بزنید. برنامه این امکان را به شما میدهد تا  تعداد قدم­هایتان را مشخص کنید ، البته با محدودیت . یعنی شما نمی توانید در تنظیات آن از ۵ مرحله کمتر در نظر بگیرید. حالا تصور کنید که بلند میشوید و شروع به راه رفتن میکنید. خب، شما به اندازه کافی از رختخواب خود دور شده اید و کاملا بیدارید.

  این برنامه آنقدر هوشیار است تا شما نتوانید با تکان دادن چه سریع و چه آرام ، از راه رفتن فرار کنید. در صورت تقلب برنامه از شما خواهد خواست تا اینکار خود را متوقف کنید و از نو برنامه مراحل تنظیم شده را  پیش رو خواهد گرفت. شما با نصب این برنامه در هر حالت مجبور به فاصله گرفتن از بستر خود خواهید شد.

  AndroidAlarmClocks-WalkMeUp

  نسخه ی لایت این برنامه رایگان است و برای خلاص شدن از دست تبلیغات آن شما باید ۹۹ سنت پرداخت کنید و در صوری که بخواهید ، نسخه­ حرفه ای آن ۱٫۹۹ دلار است. در نسخه حرفه ای شما بوسیله­ دکمه ­های صدا تنظیمات را برای آن مشخص کنید.

  Puzzle Alarm Clock

  اگر واقعن میخواهید بیدار شوید ، شما باید یک پازل حل کنید. یک پازل ساده که در ابتدای صبح ممکن است چندان ساده هم به نظر نیاید.  این پازل ها تغییر میکنند و گاهی سخت میشوند  گاهی محدودیت زمانی دارند و کاه با شرایط تغییر میکنند.

  حافظه­ برنامه به صورت کاملا هوشمند در انتخاب پازل­ها عمل میکند یعنی شما به ندرت خواهید توانست با استفاده از مرور بازی­های گذشته جای رنگ­ها و قطعات را در تصاویر نمایش داده شده بر روی صفحه در یک نگاه حدس بزنید.  برنامه در میان پازل­ها بازی­های ریاضی نیز گنجاده است که بر خلاف چیزی که به نظر میرسد ساده­ ترین بخش از این برنامه محسوب می شوند.

  AndroidAlarmClocks-Puzzle-Alarm

  هوشمندی برنامه از نحوه تایپ کردن شما و سرعت عملتان به وضعیت خواب و بیداری شما پی میبرد. اما مهمترین بخش برنامه حل پازل است که با استفاده از انتخاب تصادفی تصاویر از میان عکس­های شما در حافظه­ گوشی و به چالش کشیدن شما حل آنها ، سعی در بیدار کردن شما دارد.

  برنامه این امکان را به شما میدهد که به جای همه­ این بازی­ها با استفاده از تگ کردن یک برچسب NFC   و یا تکان دادن (shaking ) گوشی خود به تعداد معین و یا حتا با عکس گرفتن از یک QR code  آلارم گوشی خود را خاموش کنید.

  اگر شما جز آن دسته از آدمهایی هستید که نسبت به صدا و لرزش گوشی عکس العمل نشان نمی دهند این برنامه میتواند با روشن کردن فلش گوشی شما و یا تنظیم آن برای کم کردن مقدار معینی به ازای هربار در خواب ماندن کاری بکند شما برای خالی نشدن جیب­تان هم که شده بیدار شوید. و اگر همه­ این ها کافی نیست برنامه با تنظیم شدن برای فرستادن پیامکی به شخصی که شما در نظر گرفته ­اید او را از خواب ماندن شما آگاه میکند تا شاید با یک پارچ آب که بر روی سر شما خالی می شود این­ بار جای گرم و نرمتان را رها کنید.

  منبع : mashable

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


نقد و بررسی تخصصی گوشی Samsung Galaxy E7 - تک نوشت

 • نقد و بررسی تخصصی گوشی Samsung Galaxy E7 - تک نوشت

  Galaxy-E7-2

  گوشی Samsung galaxy E7 به تازگی وارد بازار ایران شده است و جزو دسته گوشی های میان رده به حساب می آید. سری E تازه به دسته کهکشانی های سامسونگ پیوسته است و میتوان گفت که یک رده پایینتر از سری Galaxy A میباشد. شعار سری E (قدرتمند و ‌جمع‌وجور) (Powerful and compact) است.گوشی‌های این سری دارای صفحه نمایش باکیفیت و دوربین قدرتمند برای ثبت تصاویر سلفی است این گوشی مخصوص خاورمیانه و کشورهای جهان سوم طراحی و تولید شده است.

  نقاط کلیدی گوشی:

  • صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی Super AMOLED HD  با تراکم پیکسلی ۲۶۷ ppi ,صفحه از نوع گوریلا گلس ۳ و دارای حسگر نور محیط
  • اندروید ۴٫۴٫۴ KitKat با رابط کاربری TouchWiz
  • پردازنده ۴ هسته ای اسنپ دراگون ۴۱۰ با فرکانس ۱٫۲GHz و شتاب دهنده ی گرافیکی Adreno 306
  • دوربین عقب ۱۳مگاپیکسلی با قابلیت فوکوس اتوماتیک و فلش LED با لنز سونی Exmor R
  • دوربین جلو ۵ مگا پیکسلی
  • ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی و قابلیت ارتقا تا ۶۴ گیگابایت
  • پشتیبانی از Wi-Fi b/g/n; Bluetooth 4.0; ANT+; GPS/GLONASS
  • دارای ۲ گیگابایت RAM
  • استفاده از سیم کارت نانو
  • باتری Li-Ion با ۲۹۵۰ میلی امپر
  •  بدنه پلاستیکی و خوش دست

  معایب :

  • تراکم پیکسلی پایین صفحه نمایش
  • باتری غیر قابل تعویض
  • نداشتن “۴G “LTE  و همچنین NFC
  • در صورت استفاده از سیم کارت دوم از رم SD نمیتوان استفاده کرد چون سیمکارت دوم دقیقا در اسلات رم قرار میگیرد.

  محتویات داخل جعبه :

  وسایل جانبی Galaxy E7 شامل یک شارژر Mini ، یک کابل MicroUSB ،  یک هدست و یک سوزن برای تعویض سیم کارت و کارت حافظه می باشد.

   

  maxresdefault

  محتویات داخل جعبه

  نمای ۳۶۰ درجه

  Galaxy E7 دارای ابعاد ۱۵۱٫۳*۷۷٫۲*۷٫۳ میلیمتر  و ۱۴۱ گرم وزن می باشد که این ابعاد با این وزن منطقی است. کمی در دست نگاه داشتن این گوشی به خاطر ابعاد بزرگ آن سخت است و با یک دست نمیتوان با آن کار کرد.

  در لبه‌ی بالایی گوشی تنها میکروفون دوم برای حذف صداهای اضافی در حین مکالمه قرار گرفته است. در لبه‌ی سمت چپ و بالا کلیدهای کنترل صدا قرار گرفته‌اند. در لبه‌ی سمت راست هم  از بالا کلید روشن/خاموش، شیار کارت حافظه/سیم کارت دوم  و زیر آن، شیار سیم کارت اصلی  قرار گرفته است. در لبه‌ی پایینی میکروفون مکالمه، جک ۳٫۵ میلی‌متری برای استفاده از هدفون به‌همراه پورت MicroUSB  مشاهده می شود.

  گوشی‌گلکسی E7 بدنه‌ای کاملا پلاستیکی دارد, درب پشتی باز نمی‌شود که حالتی یک‌پارچه‌ به این گوشی بخشیده است. پلاستیک دور بدنه‌ی اصلی به گونه‌ای طراحی شده که به کاربر احساس فلزی بودن می‌‌دهد؛ اما در حقیقت فقط نمایی شبیه به فلز دارد. در تولید آن از مواد مرغوبی استفاده شده است.اما حس خوبی که با در دست گرفتن A7 به کاربر دست می‌دهد، اصلا در مورد این گوشی وجود ندارد.

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-11

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-031

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-041

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-05

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-021

   

  صفحه نمایش :

  Galaxy E7 از صفحه نمایش Super AMOLED با رزولوشن (۷۲۰×۱۲۸۰)HD  بهره می برد ، رنگ‌ها جذاب، گرم و چشم‌نواز هستند و کیفیت تصاویر و زوایای دید شما عالی است ، عمق نمایش رنگ مشکی فوق العاده میباشد، در زیر نور خورشید عملکرد متوسطی دارد. اما برای این گوشی  بایستی از صفحه نمایش FULL HD استفاده می شد ولی با این وجود هم خوب و قابل قبول عمل می کند .

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-011

   

  باتری :

  این گوشی از باتری با حجم ۲۹۵۰ میلی آمپر استفاده میکند که تا ۱۸ ساعت در حال مکالمه قابلیت نگاه داشتن باتری را داراست و ۱ روز کامل طاقت می آورد که در حد متوسطی است.

  سخت افزار:

  پردازنده این گوشی از نوع اسنپ دراگون ۴۱۰ با هسته داخلی cortex A53 و فرکانس ۱٫۲GHZ و شتاب دهنده ی گرافیکی Adreno 306  میباشد. این پردازنده در تست انتوتو با پردازنده اسنپ دراگون۴۰۰ برابر میباشد هر دو حدود ۲۰,۰۰۰ هستند. تنها مزیت این پردازنده ۶۴ بیت بودن آن است که در آپدیت بعدی اندروید شاید بسیار بیشتر از این نمایان شود. فعل حال این پردازنده جز میان رده ها حساب میشود.

  سخت افزار این گوشی برای کارهای روزمره مناسب می باشد و در بازیها نسبتا روان است.

  Samsung-Galaxy-E7-Benchmarks_fonearena-01

  Samsung-Galaxy-E7-gaming-review-and-benchmarks-b

   

  دوربین :

  دوربین عقب دارای ۱۳ مگاپیکسل رزولیشن میباشد که عدد قابل قبولی است. رنگها خوب کنتراست مناسب و عکس العمل بالاست. بااستفاده از تنظیمات گوشی میتوان از عکاسی پاناروما و HDR  استفاده کرد. اما دوربین دوم ، سامسوگ از یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در این قسمت استفاده کرده، تصاویر دوربین جلو که مخصوص سلفی است، کیفیت مطلوبی دارد.

  سیستم عامل و رابط کاربری :

  بر روی E7 اندروید ۴٫۴٫۴ نصب شده و از رابط کاربری اختصاصی سامسونگ Touchwiz استفاده می کند که چشم نواز ، کاربردی و روان است.

   

  Samsung-Galaxy-E7_fonearena-08

   

  نتیجه گیری :

  گوشی E7 از لحاظ کیفیت ساخت مناسب است ، صفحه نمایش زیر نور روشنایی متوسطی دارد و خواناست برای کسانی که از عکاسی و سلفی استفاده میکنند گوشی لذت بخشی است مخصوصا اگر با رابط کاربری زیبا و روان سامسونگ ترکیب شود. این گوشی برای کارهای روز مره استفاده می شود  وبگردی ، استفاده از شبکه های اجتماعی و نیز می توان بازی های متوسط را به روانی با آن اجرا کرد.تا کنون متوجه شده اید که این گوشی برای جوانان بسیار مناسب است و در رده فبلت قرار میگیرد.

  کسانی که از سایز صفحه نمایش گوشی پرچمدار سامسونگ “نوت ” لذت می برند میتوانند از گوشی E7 با قیمتی پایینتر و البته امکاناتی محدودتر استفاده کنند.

  منبع : تک نوشت و fonearena

   

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

 • جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  داری خمیازه میکشی یهو دوستت یه چیز خنده دار میگه…
  قیافت که اصن نمیگم شبیه چی میشه
  ولی بدتر از اون صدای گرازیه که در میاد

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  ﻣﻮﺭﺩ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ
  ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻓﺴﺮ
  ﭘﺮﺳﯿﺪﻩ ﺟﻔﺖ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﺩﺭ ﭼﻪ ﻣﻮﺍﻗﻌﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯿﺸﻪ ؟

  .

  .

  .

  ﺩﺧﺘﺮﻩ ﮔﻔﺘﻪ : وقتی عروس شدم
  ﻧﺨﻨﺪ دختره دیگه دلش شوهر میخواد …

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  دیروز داییم بهم گفت رفتی خدمت اومدی من و بابا و مامانت یه برنامه هایی واست داریم.
  گفتم برنامه هاتونو عوض کنید، من یکی زن بگیر نیستم
  .
  .
  .
  دایی: برو بابا بنایی داریم… باید آجر بندازی بالا

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  آش رشته تنها جایی بود که گیاهان موفق شدن بدون کمک گوشت
  خودشون به تنهایی طعم مطبوعی تولید کنن
  بقیه تجربه‌هاشون به شکست مطلق منجر شد

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  فرهنگ لغات بابام :
  اون بی صاحاب رو بده
  دیگه باید خودم تشخیص بدم منظورش تلفنه، موبایله، کنترل تلویزیونه،
  سوئیچ ماشینه، قاشقه، قاتل بورسلیه، لنگر کشتیه؟!
  کلا بی صاحاب معادل کل معین و دهخداست

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  روزی مردی رو به حکیمی کرد و گفت:
  ای حکیم چرا همسرم یک گل رز را که یک روز زنده است
  و روز دیگر میمیرد اینقدر دوست دارد
  ولی من که هرروز برایش میمیرم وزنده میشم دوست ندارد ؟
  حکیم لبخندی زد وگفت :
  خیلی قشنگ بود با تلگرام برام بفرستش

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  اسکار وحشتناک ترین جمله خبری تعلق میگیره به :
  “سلام ، یه زحمتی دارم برات”

  جوکهای طنز و خنده دار, جملات کوتاه خنده دار

  طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب

  چشمم افتاد به یه دختر خیلی خوشگل
  رو به آسمان کردم و گفتم:
  خدایا!!!!!
  حکمت زنان چیه که انقد خوشگل آفریدیشون
  .
  .
  .
  ندا آمد و یه کشیده گذاشت تو گوشم که چسبیدم به دیوار، گفت:
  دفعه آخرت باشه که چش چرونی میکنیااا
  راستي بهتون نگفته بودم؛
  ندا … زنمه…

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  خداييش من هرچي نيـگا ميکنم باورم نميشه . . .
  .
  .
  .
  گاو با علف يه همچين هيکلي به هم زده باشه

  جوکهای طنز و خنده دار, جملات کوتاه خنده دار

  جملات کوتاه خنده دار

  دفترچه تلفن دخترا:
  (1#*140*) A
  نگار
  سوسن
  مزاحم
  مزاحم۱
  مزاحم۲
  مشکوک
  همون که بهش گفتم کصااااااااااااااافط
  نصف شب زنگ زد قطع کرد!
  اس ام اس اشتباهی زد
  میس کال
  تک زد زنگ زدم حرف نزد!
  اشتباهی (منزل آقای احمدیان رو میخواست)

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  میدونی عشق یعنی چی؟؟؟
  یعنی وقتی آقاتون عصبانی میشه بذاری هر چی دوست داره بگه و داد بزنه
  وقتی آروم شد بری کنارش بشینی و دستاشو بگیری
  تو چشاش با مهربونی زل بزنی و آروم با موهاش بازی کنی و نوازشش کنی
  و بگی :
  .
  .
  .
  عزیزم زنگ زدم الان از تیمارستان میرسن، چند دقیقه طاقت بیار!!!
  والا دیگه چقد تحمل

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  ﺗﻤﺴﺎﺡ ﺭﻭ ﻫﺮﻭﻗﺖ ﺍﺯ ﺁﺏ بگیری
  .
  .
  .
  ﻣﯿﮕﯿﺮﻩ پارت میکنه!
  ﺁﺧﻪ ﻣﻦ نمی ﻓﻬﻤﻢ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺍﺭﯼ ﺗﻤﺴﺎﺡ ﺗﺎﺯﻩ ﺑﺎﺷﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺁﺏ ﻣﯿﮕﯿﺮﯾﺶ؟
  ﺟﺪﯼ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺍﺭﯼ ﺗﻤﺴﺎﺡ ﺭﻭ ﺑﮕﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺁﺏ؟
  ﺗﻤﺴﺎﺡ ﻫﻢ ﻗﺪ ﺗﻮﺋﻪ؟ ﺷﻮﺧﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺎﻫﺎﺕ؟

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  خواهرزاده‌ام وقتی میگه این چیه!؟

  .

  .

  یعنی اون چیز پنج دقیقه دیگه بیشتر تا پایان عمرش نمونده!

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  ﻣﻮﺭﺩ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﺭﻓﺘﻪ ﺳﻮﭘﺮ ﻣﺎﺭﮐﺖ
  ﮔﻔﺘﻪ ﺑﯿﺴﮑﻮﯾﺖ ﺩﺍﺭﯾﻦ؟؟؟
  ﻣﻐﺎﺯﻩ ﺩﺍﺭ ﮔﻔﺘﻪ ::: ﻣﺎﺩﺭ ﺧﻮﺑﻪ ؟؟
  ﮔﻔﺘﻪ … ﺳﻼﻡ ﻣﯿﺮﺳﻮﻧﻪ
  ﺧﺪﺍﯾﺎ …
  ﺍﯾﻦ ﯾﮑﯿﻮ ﺩﯾﮕﻪ ﺷﻔﺎ ﻧﺪﻩ ﺑﺰﺍ ﺑﻬﺶ ﺑﺨﻨﺪﯾﻢ ..

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  مبازره بين سگ ها بود،یارو هم سگشو مياره ، سگش تمام سگارو ميخوره ! ازش ميپرسن سگت از چه نژاديه؟

  .

  .

  ميگه : سگ ني ! شيره ، سرشو با ماشين 4 زدم

  جدیدترین اس ام اس های خنده دار و باحال

  ﻧﻤﻮﻧﻪ ﯾﮏ ﺷﻮﻫﺮ ﺭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ :
  ﺯﻥ : ﻋﺰﻳﺰﻡ ﺷﺎﻡ ﺑﺮﻳﻢ ﺑﻴﺮﻭﻥ ؟
  .
  .
  .
  ﻣﺮﺩ : ﺑﺎﺷﻪ ﻋﺰﻳﺰﻡ ﺳﻔﺮﻩ ﺭﺍ ﺑﻨﺪﺍﺯ ﺗﻮ ﺣﻴﺎﻁ

  مطالب مرتبط:

  اس ام اس خنده دار جدید زمستان 94

  شوخیهای بامزه و جدید دی 94

  جوکهای جدید شبکه‌های اجتماعی دی 94

   شوخی های بامزه شبکه های اجتماعی زمستان

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


مفهوم NOC یا مرکز عمليات شبکه - تک نوشت

 • مفهوم NOC یا مرکز عمليات شبکه - تک نوشت

   NOC 2

  به طور کلی شبکه ها اعم از شبکه ی بزرگ ملی و یا شبکه های نهادها و سازمان های بزرگ متشکل از سطح وسیع و گسترده ای از انواع سخت افزارها و نرم افزارهای مختلف با برندهای متنوع هستند و این سخت افزارها و نرم افزارهای موجود در این گونه شبکه ها با همکاری یکدیگر فعالیت شبکه را به طور صحیح و جامع انجام می دهند ممکن است این سخت افزارها و نرم افزارها هرکدام به صورت جداگانه توسط شرکت های مختلف و سازنده های متفاوت ساخته شده و تحت استانداردهایی با یکدیگر سازگار شده و فعالیت می کنند .

       یکی از دغدغه های فکری برای این قبیل شبکه ها مساله ی عملکرد و کنترل شبکه می باشد و بایستی به گونه ای این کنترل صورت گیرد که شبکه و اجزای درون شبکه بدون هیچ اشکالی به فعالیت خود ادامه دهند و در صورت بروز مشکل در شبکه مرکز کنترل شبکه به گونه ای مشکل را مدیریت کند که گویا همچین مشکلی اصلا به وجود نیامده است و وجود خارجی نداشته است به بیانی دیگر وظیفه ی مرکز عملیات و کنترل شبکه بسیار سنگین است چرا که روند فعالیت اجزای شبکه به این مرکز وابسته است .

  ناک دقیقا چیست ؟

   NOC مخفف Network Operation Center، مراکزی هستند که عملیات کنترل و مانیتورینگ شبکه را به عهده دارند این مرکز یا مراکز مسئول مانیتورینگ شبکه و رفع اشکالات شبکه در شرایط خاص هستند. برای مثال مسئول مانیتورینگ قطع برق ،هشدارهای ارتباطی و دیگر مشکلاتی هستند که می توانند کارایی شبکه را به طور قابل توجهی کاهش دهند . بسیاری از اشکالاتی که در شبکه رخ می دهد می تواند تاثیر بسزایی در عملکرد شبکه داشته باشد و روند فعالیت شبکه را با مشکل مواجه کند. در اینجاست که ناک به میدان می آید ناک علاوه بر کنترل عملیات شبکه اشکالاتی که در شبکه به وجود می آید را به طور کامل تحلیل و بررسی می کند این اشکالات را برطرف می کند، با تکنسین سایت و ناک های دیگر ارتباط برقرار میکند، بدین صورت که منبع اشکالات را پیدا کرده و با ردیابی مشکلات در صورت نیاز به تکنسین مربوطه اطلاع می دهد .به عنوان مثال زمانیکه کابل سرور قطع می شود و یا پاور آن از کار می افتد ناک وظیفه دارد سریعا به تکنسین مناسب اشکال را ارجاع دهد و به تمهیدات لازم جهت برطرف ساختن مشکل بیندیشد و اقداماتی فوری در این راستا انجام دهد. همچنین ناک نظارت بر صحت عملکرد سرویس ها و تجهیزات شبکه را در آن واحد انجام می دهد به محض اتفاق افتادن حادثه ای در شبکه مرکز ناک در آن واحد مشکل را می قاپد و آن را ضبط کرده و در اسرع وقت و بدون اتلاف هیچ زمانی توسط تکنولوژی های نرم افزاری و کارشناسان مهندسی فناوری اطلاعات خود اقدام به رفع مشکل ایجاد شده می نماید. بدین صورت یک سازمان و یا نهادی بزرگ در صورت داشتن مرکزی به نام ناک می تواند ادعا کند که در هفت روز هفته و به صورت بیست و چهار ساعته قادر به نظارت بر روی عملکرد شبکه از هر جنبه می باشد.

  ناک در یک کلام : ناک محلی است که مانیتورینگ و مدیریت شبکه های کامپیوتری در آن انجام می شود.

  چه اتفاقاتی در ناک در جریان است ؟

  مهندسان و تکنسین های ناک به صورت بیست و چهـــار ساعته در هفت روز هفته تمامی تجهیزات شبکه را تحت نظر دارند و تمامی سعی­شان بر آن است که تا حد امکان از بروز مشکـل در شبکــه جلوگــیری کنند ولــی در صورت وقوع رخدادی در شبکه به سرعت مشکل را برطرف می کنند و بدین صورت سبب جلب اعتماد مشتریان به خود می شوند در نتیجه تکنسین های ناک ابتدا مشکل به وجود آمده در شبکه را به طور کامل آنالیز کرده و هنگامیکه از آن مطمئن شده و راه حل درست را پیدا کردند اقداماتی فوری در راستای حل مشکل به وجود آمده انجام می دهند در نتیجه کارشناسان ناک نخست اطمینان حاصل می کنند که دقیقا چه مشکلی به وجود آمده و سپس دست به کار حل مشکل می شوند.

  به عنوان مثال :

  چه چیزی باعث قطع برق در شبکه می شود؟

  تکنسین های ناک چه کاری برای رفع این مشکل انجام می دهند؟

  خیلی از اتفاقات باعث قطع برق در شبکه می شود و این اتفاقات می توانند به صورت طبیعی یا تصادفی باشد.

  دستگاه هایی در ناک تعبیه شده است که نرخ عبور برق را نمایش می دهند و به طور کلی این دستگاه ها مسئول کنترل برق می باشند با درنظر گرفتن چیزهایی که این دستگاه ها در مورد برق نشان می دهند تکنسین های مربوط به رفع مشکل در مورد قطع برق و هشدارهای ارتباطی با بررسی ریشه ی مشکل قطع برق و همچنین بررسی دیگر موضوعات از جمله توجه به خطوط مخابراتی و نرخ عبور در هر لحظه اقدام به برطرف کردن مشکل قطعی برق می کنند.

  ناک در بیست سال گذشته چه تغییراتی داشته است ؟

  در بیست سال گذشته تاکنون سرعت از ۱٫۵ mb/s  به ۱۵mb/s رسیده است همچنان که در ROGERS تعداد کانال ها از ۵٠ به ۵٠٠ کانال رسیده است نکته ی بارزی که در تغییرات بیست سال گذشته قابل توجه است این است که مشتریان خدمات خود را با سرعت بیشتری دریافت می کنند چرا که هر چه زمان جلوتر می رود و شبکه های کامپیوتری روز به روز پیشرفت می کنند سطح توقع مردم از تکنولوژی نیز بالا می رود و مردم بد نبال ارائه ی سرویس ها و خدمات با سرعت بالا هستند و هرچه خدماتی که قرار است از سوی سازمان یا شرکت بزرگی دریافت کنند در اسرع وقت تر باشد و با سرعت بیش تری این خدمات را دریافت کنند اعتمادشان نسبت به آن سازمان و نهاد بیش تر می شود. ناک نیز به دنبال حل مشکلات در سریع ترین زمان ممکن جلو میرود ناک به دنبال این است که تا جای ممکن اشکالی در شبکه به وجود نیاید و قبل از به وجود آمدن مشکل بتواند مشکل را پیش بینی کرده و آن را برطرف کند ولی اگر هم مشکلی به وجود آمد ناک به دنبال حل مشکل در کم ترین زمان ممکن است هم چنین همان طور که سطح توقع مردم از تکنولوژی بالا می رود. ناک نیز به این سمت پیش می رود که تا حد ممکن درخواست های مشتریان را قابل دسترس کند و به تقاضاها پاسخ دهد این همان چیزی است که مراکز ناک روز به روز بیش تر با آن مواجه می شوند آن ها در صدد این هستند که سطح توقع مردم از تکنولوژی را به بهترین وجه برآورده کنند و زمانی برسد که درخواستی نباشد که ناک نتواند از عهده ی آن برآید بلکه هر چه جلوتر می رویم ناک پیش تر از قبل قابل اعتماد می شود ودر صدد این است که استفاده از شبکه های کامپیوتری را به جایی برساند که کسی در استفاده از این شبکه ها دچار مشکل نشود.

  روند دریافت مشکلات و بررسی آن ها در ناک  چگونه است ؟

  در ناک دیواری از مانیتورهای مختلف جهت مانیتورینگ تجهیزات شبکه و نشان دادن جزئیات و رویدادهای مهم وجود دارد مثلا این مانیتورها وضعیت سوییچ های موجود در شبکه و یا دمای rack های موجود و وضعیت دیگر تجهیزات شبکه را با جزئیات کامل نمایش می دهد به عنوان مثال با بررسی مسیرهای مخابراتی رویدادهای مهم را گزارش می دهد هم چنین گوشه ای از دیوارها جهت نشان دادن اخبار و تلویزیون اختصاص می یابد بدین منظور که تکنسین های شبکه را از رویدادهای اخیری که ممکن است تاثیر بسزایی در شبکه داشته باشد را مطلع سازند به علاوه روی میز هر تکنسین مانیتورهایی جهت نمایش تمام وقایع وجود دارد.

  در بیش تر مواقع ناک مشکلاتی که اتفاق می افتد را به صورت سلسله مراتبی حل می کند به این معنا که در صورتیکه مشکل به وجود آمده در یک بازه ی زمانی مشخص به نتیجه نرسید و مشکل حل نشد جهت حل سریع تر مشکل به سطح بعدی اطلاع داده میشود . منظور از سطح مقدار تجربه ای است که تکنسین های ناک در رفع مشکل به وجود آمده دارند که به این سطح تجربه try می گویند به عنوان مثال تکنسین های  جدیدی که وارد ناک شده اند به عنوان tries1 یعنی کم تجربه شناخته می شوند و تکنسین هایی که مدت هاست در ناک کار می کنند و مشکلات زیادی را در ناک تجربه کرده و با این مشکلات آشنا هستند و به قولی تجربه ی کافی در جهت حل اشکالاتی که اتفاق می ا فتند را دارند دارای سطح بالاتری نسبت به تکنسین های جدید هستند و در سطوح ۴ tries3 ، tries قرار می گیرند.

   ممکن است سازمان ها و نهادهای بزرگ جهت ایجاد افزونگی (redundancy) و جهت مدیریت شبکه های مختلف  چندین ناک داشته باشند تا در مواقعی که یکی از ناک ها از کار افتاد مرکز دیگر بتواند همچنان به کار خود ادامه دهد به گونه ای مشکل single point of failure را توسط این روش برطرف می کنند.

  کار تکنسین های مرکز ناک را می توان در سه کلمه خلاصه کرد:

   Build/Fix/Modify

     سرویس هایی که ناک ارائه می دهد:

   Log and event management

  شبکه ی سازمان های بزرگ از نظر تجهیزات بسیار وسیع و گسترده می باشد  به طوریکه با انواع مختلفی از روترها،سوئیچ ها و انواع سرورها برخورد می کنیم با چنین شرایطی بررسی همه روزه از log های همه ی ماشین ها و تجهیزات عملا غیرممکن است اگر هم بتوانیم این بررسی را انجام دهیم تجزیه و تحلیل با دقت و پیدا کردن رویداد های مهم کاری زمان بر و دشوار خواهد بود .

  توسط سیستم  log management که وظیفه ی جمع آوری ،دسته بندی و طبق بندی و همچنین تحلیل و آنالیز رویداد ها را برعهده دارد تکنسین های ناک قادر خواهند بود به آسانی و در کوتاه ترین زمین ممکن از تمام اتفاقاتی که در شبکه در جریان است مطلع بوده و وقوع مشکلات را به سادگی پیش بینی کرده و یا در صورت وقوع مشکل راحت تر با آن رخورد می کنند.

    Network monitoring

  یکی از انواع سرویس دهنده هایی که در ناک بسیار ضروری می باشد همین سرویس network monitoring می باشد. هیچ کس با قطعیت نمی تواند بگوید پس از راه اندازی یک شبکه تجهیزات و device های شبکه تا چه مدت ممکن است دچار خرابی نشوند ممکن است همین امروز شبکه راه اندازی شود و فردا یکی از تجهیزات شبکه دچار خرابی شود همچنین امکان به وجود آمدن قطعی در شبکه همیشه وجود دارد در بعضی از مواقع این قطعی و خرابی ها طولانی مدت شده و سرویس دهی را دچار مشکل اساسی می کند .بنابراین به منظور پیش گیری و پیش بینی حوادث غیرمنتظره ،مانیتور کردن لحظه به لحظه ی تمام شبکه حتی مانیتور کردن لحظه به لحظه ی ترافیک و لود شبکه می تواند مدیران شبکه را در پیداکردن خطا در کمترین زمان ممکن و کاهش زمان خطایابی و به دنبال آن اخذ بهترین تصمیم در راستای برطرف کردن این خرابی ها و قطعی ها یاری دهد. در نتیجه وجود چنین سرویسی در مرکز ناک از ملزومات این مرکز می باشد.

  Service Desk

  وقتی خرابی در شبکه به وجود می آید و کاربران شبکه را درگیر می کند واضح است که کاربران به دنبال حل این مشکل هستند در نتیجه سرویس و یا خدماتی در مراکز ناک باید وجود داشته باشد تا کاربران در صورت برخورد با قطعی ،خرابی و یا هر مشکل دیگری بتوانند وضعیت را به ناک گزارش دهند همچنین آنان انتظار دارند که پس از گزارش خرابی بتوانند این گزارش را پیگیری کرده و به نتیجه برسند به همین علت است که مراکز ناک بایستی سرویس  Service desk را داشته باشند این سرویس دقیقا همین کار را انجام می دهد .

  این سرویس شامل یک نرم افزار به منظور ticketing and tracking وهم چنین یک کارشناس فنی به منظور پاسخگویی به کاربران می باشد  مثلا هنگامیکه کاربری مشکلی را توسط نرم افزار گزارش می دهد اپراتور و یا همان کارشناس  service desk وظیفه ی ارجاع و گزارش خرابی و مشکل به وجود آمده را به تکنسین مربوطه دارد و تکنسین بایستی گزارش دریافتی را پیگیری کند و این روند تا برطرف شدن کامل مشکل و تایید آن از سوی کاربر گزارش دهنده ی خرابی ادامه دارد.

  از مزیت های این سرویس می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  توسط این سرویس مدیران سطح بالا همچنین ارجاع دهندگان کار و مسئولین می توانند بر کلیه ی اعمال تکنسین فنی نسبت به موارد گزارش شده نظارت داشته باشند به بیانی دیگر توسط این سرویس مدیران و مسئولین قادر به رویت میزان کارایی پرسنل فنی خود در حل مشکلات گزارش شده  از سوی کاربران می باشند. از دیگر مزیت های این سرویس این است که می توان برای کاربران با توانایی ها ی متفاوت سطح دسترسی های مختلف با توجه به سلسله مراتب تعریف کرد.

  تفاوت  NOC با help desk

   می توان  Help desk را یکی از سرویس هایی دانست که ناک ارائه می دهد در واقع  help desk در دل ناک نهفته است .

  مثال : فرض کنید کامپیوتر کارمندی در یک سازمان با مشکل مواج شود و فرد هرچه تلاش می کند تا مشکل را برطرف کند کاری از پیش نمی برد در آن موقع با اپراتور  help deskتماس گرفته و از اوتقاضا می کند تا مشکلش را برطرف کند اپراتور و مسئول فنی این بخش در همان لحظه کامپیوتر کاربری را که با مشکل مواج شده در داخل سیستم خود آنالیز می کند و در اسرع وقت مشکل را برطرف می کند. این سرویس یکی از چندین سرویس و خدماتی است که ناک ارائه می دهد و در واقع نباید  help desk را به اشتباه با  NOC یکی دانست .

    NOC و ارتباط آن با MSP

   NOC و HELP DESK در حکم قلب برای MSP محسوب می شوند.

  MSP چیست ؟

  این کلمه مخفف کلمه ی Managed Service Provider، ارائه دهنده ی خدمات مدیریتی می باشد در واقع ناک و  help desk به کمک یکدیگر به عنوان قلب ارائه دهنده ی خدمات مدیریتی فعالیت می کنند بایستی این را دانست که  help desk میتواند داخل ناک و یا خارج از ناک راه اندازی شود و همه ی این ها بسته به  MSP است درصورتیکه  MSP بزرگ باشد مسئولین  help desk میتوانند در محیطی جداگانه به فعالیت بپردازند و مشکلات کاربران در استفاده از کامپیوترها را برطرف کنند و ناک نیز جداگانه به فعالیت خود ادامه دهد و مشکلات موجود در شبکه را برطرف کند ولی در بیش تر مواقع در صورتیکه  MSP خیلی بزرگ نباشد  help desk در داخل NOC به فعالیت خود ادامه می دهد .

  شرکت های ارائه دهنده ی ناک چه خدماتی را بایستی ارائه دهند؟

   این شرکتها بایستی بتوانند سیستم مشاهده ی بیست و چهار ساعت در هفت روز هفته را پشتیبانی کنند . کارشناسان IT بایستی بتوانند توسط تکنولوژی ها و نرم افزارهای روز دنیا حوادثی که در ناک اتفاق می افتند را به سرعت ثبت کرده و برای حل آن اقدام کنند. شرکت ارائه دهنده ی ناک بایستی بتواند سرویس های ناک رامطابق با نیازهای مشتریان ارائه دهد بدین صورت که سطح قابل قبولی جهت مدیریت رویداد های شبکه و اولویت بندی این رویدادها مطابق با نیاز کاربران شبکه ارائه دهد. شرکت های ارائه دهنده ی ناک بایستی بتوانند زمان کارکرد شبکه را تا جای ممکن به حداکثز برسانند بدین معنا که بازدهی شبکه را تا جای ممکن افزایش دهند و جهت رسیدن به حداکثر بازده ی شبکه نظارت بر همه ی جنبه های شبکه را پشتیبانی کند. اگر قسمتی از شبکه  down شده و یا به اصطلاح بخوابد این اتفاق باعث کاهش بهره وری خواهد شد چرا که کاربران اعتماد خود را از دست می دهند و از دست دادن اعتماد کاربران یعنی از دست دادن سود و از دست دادن سود یعنی کاهش بهره وری .هرچه شبکه ی شما بازده ی بیش تری از خود نشان دهد سبب افزایش رضایت مشتری و در نتیجه به مرور زمان رسیدن به حداکثر بهره وری خواهد شد. بنابراین شرکت ارائه دهنده ی ناک بایستی مدیریت سریع اتفاقات شایع ،افزایش بهره وری و رضایت کاری برای کارمندان پشتیبانی و کارشناسان IT و در نهایت افزایش رضایت کاربر نهایی یا مشتری را تضمین کند. شرکت ارائه دهنده ی ناک بایستی تضمین کند که شما می توانید امنیت داده های خود را بیست و چهار ساعته حفظ کنید و در مدیریت امنیت داده ها با مشکل مواجه نخواهید شد چراکه هرقدر سطح استفاده از شبکه بیش تر می شود  اهمیت حفاظت و مدیریت امنیت داده ها نیز بالا می رود. همه می دانند که حملات و تهدیدات امنیتی به اندازه ای خطرناک هستند که در یک لحظه می توانند یک کسب و کار را نابود کرده و بخوابانند هرچه قدر که زمان جلو می رود تکنولوژی سریع تر از زمان جلو می رود و روزانه تهدیدات امنیتی جدیدی پا به عرصه ی این دنیا ی عظیم شبکه های کامپیوتری گذاشته و مدیران و مسئولین را هر لحظه تهدید می کنند و تشکیلات  IT وقت ندارد تا تمامی این تهدیدات را به صورت روزانه ارزیابی کند و راه حلی برای آن پیدا کند بنابراین یک شرکت ارائه دهنده ی ناک بایستی بتواند تهدیدات روزانه را به محض ورود ردیابی و شناسایی کرده و آن را نابود کند. همچنین بایستی بتواند امنیت سخت افزارها و نرم افزارهای شبکه را به طور کامل و جامع برقرار کند و بدین ترتیب امنیت همه چیز در شبکه را مدیریت کند. از مطالب اخیر می توان این گونه نتیجه گرفت که به کارگیری ابزارهای مناسب ،داشتن مهارت کافی و استفاده از فرآیندهای مهم در مرکز کنترل و مدیریت شبکه به شما کمک خواهد کرد تا عملیات شبکه را به صورت کارآمدتری مدیریت کنید  واعتماد مشتریان و کاربرانی که در گستره ی شبکه ی شما هستند را به خود جلب کنید . هدف ناک فقط ارائه ی بهترین سرویس در جهت عملیات فعلی نیست بلکه علاوه بر این به دنبال این است که درک اعضای تیم از کسب و کار و دپارتمان مهندسی فناوری اطلاعات و همچنین کاربران خود را بهبود بخشیده و آن ها را برای ارائه ی خدمات بهتر و سریعتر به کاربران تشویق و ترغیب کند و از همه مهم تر اینکه در محیط کاری سالم و با صمیمیت بتوانند به تکنولوژی های برتری دست یابند. همچنین ناک همیشه تحت فشار برای نسل بعدی خود می باشد از آن جا که زمان متوقف نمی شود و با گذشت زمان علم نیز پیشرفت می کند مراکز ناک بایستی حداقل اگر جلوتر از علم پیش نمی روند همگام با آن جلو روند یک نظر سنجی از ١٧۵ کارشناس حرفه ای در زمینه ی ناک نشان می دهد که بیش تر مراکز ناک حتی با نیازهای فعلی سازمانشان نیز پیش نمی روند و دراینجاست که مبحث next generation NOC  مطرح می گردد سازمان ها باید بدانند مراکز ناک به عنوان نقطه ی کانونی آن ها محسوب می شوند و بایستی قابلیت هایی فراتر از حل مشکلات شبکه داشته باشند .در بسیاری از سازمان هایی که ناک در آن ها وجود دارند اگر پرسنل سازمان با مشکلی در زمینه ی فناوری اطلاعات مواجه شوند بدون دغدغه ی خاطر با ناک تماس گرفته و مشکل را ارجاع می دهد چون می داند ناک توسط ابزاری بالاخره این مشکل را حل می کند.

   بعد از مباحث بالا متوجه شدیم که ناک مراکزیست که یک سازمان کامپیوترها،سرورها  ،ارتباطات  شبکه  ای، سوییچ­ها، روترها، برنامه­ها  ، سنسورهای محیطی، دوربین های امنیتی و … مدیرت و نظارت می کند و توسط مانیتورینگ به صورت بیست و چهار ساعت در هفت روز هفته تمامی عملکردهای شبکه را تحت نظر دارد. همچنین بایستی بدانیم که هدف شرکت های ارائه دهنده  و پیاده سازی ناک برای شبکه ی شما افزایش درست کار کردن زیرساخت  IT و شبکه ی شماست همچنین بایستی در سطح گسترده امنیت سخت افزارها و نرم افزارهای شما را پشتیبانی کند.  از ویژگیهای مهم واساسی مراکز ناک هوشمندی می باشد اگر مشکلی به وجود آید این نرم افزارها نیستند که برای رفع مشکل تصمیم می گیرند بلکه متخصصان و کارشناسان هستند که تصمیم می گیرند پس چیزی که ناک را  متفاوت می کند هوشمندی آن است .

  ارتباط مانیتورینگ با امنیت :

  مانیتورینگ شبکه ، امنیت سازمان را افزایش خواهد داد .کنترل و رد یابی دستگاه ها و سیستم های مهم شبکه ی یک شرکت در طول زمان و به تدریج باعث تضمین عدم توقف و ایست سرویس های مستقل از شبکه خواهد شد.بنابراین حل مشکلات شبکه ی دارای مانیتورینگ بسیار سریع تر از شبکه ی فاقد مانیتورینگ خواهد بود.

   از اولین مواردی که قبل از مانیتورینگ شبکه نیاز به تحلیل و بررسی دارد این است که دقیقا چه چیزهایی را می خواهیم مانیتور کنیم .همچنین مدیر یا مدیران و مسئولین شبکه به گزارشات دقیق و گرافیکی شبکه ی خود نیاز دارند.همین که از المان ها و موارد حساس و حیاتی شبکه یک تصویر عینی و واضح وجود داشته باشد باعث می شود مانیتورینگ و ارزیابی شبکه در سطح بالاتر و بهتری فراهم شود.همچنین ارتقا و پایداری و نگه داری شبکه و به تبع آن پشتیبانی از شبکه راحت تر و آسان تر فراهم می شود. هنگام مانیتورینگ شبکه باید دانست که موارد و نواحی گوناگونی در نقطه ی توجه هستند وباید دستگاه هایی مانیتور شوند که برای شبکه اهمیت حیاتی و اساسی دارند و بدون این دستگاه ها ممکن است کارایی شبکه با مشکل مواجه شده و حتی شبکه متوقف شود. طبق تجربه ، مهم ترین مواردی که بایستی در شبکه مانیتور شود به شرح ذیل است :

  پهنای باند

  لینک های ارتباطی

  شرایط محیط (دما،حرارت و…)

  ایمیل سرور

  تجهیزات شبکه

  سرورها

   Database

  قطعی برق

  وب سایت سازمان یا شرکت

  و…

  یک مدیر شبکه بایستی از قبل بداند دقیقا چه تجهیزات و سرویس ها و برنامه های کاربردی را می خواهد مانیتور کند در نتیجه بایستی حتما قبل از مانیتورینگ شبکه یک نمودار یا تصویر گرافیکی از آنچه که می خواهیم مانیتور کنیم را داشته باشیم در نتیجه شبکه های متعلق به شرکت های بزرگ در صورتیکه از قبل برنامه ریزی نشده باشد و روی آن تجزیه و تحلیل نشده باشد می تواند کار سخت و دشواری باشد. در نتیجه در اولین قدم سعی بر این است که دستگاه های مهم و اصلی شبکه مانیتور شود. کارشناسان شبکه بایستی این نکته را در نظر بگیرند که بیش تر تهدیدات امنیتی از داخل سازمان نشات میگیرد استفاده از فایروال ها و سیستم های تشخیص نفوذ ضریب امنیتی حملاتی که از خارج سازمان اتفاق می افتد را افزایش می دهد و بهترین راه شناسایی تهدیداتی که از داخل سازمان صورت میگیرد نظارت یکپارچه بر لاگ های سیستم عامل می باشد. با توجه به اینکه در شبکه های امروزی نرم افزارها و برنامه های کاربردی زیادی بر روی سرورها در جریان است با حجم بسیار زیادی از لاگ ها مواجه­ایم استفاده از ابزارهای پیشرفته ی مانیتورینگ لاگ ها جهت نظارت روزانه و مداوم لاگ های سرورها از اهمیت ویژه ای برخودار است .ابزارهای مانیتورینگ بایستی بتوانند به نظارتی یکپارچه و همه جانبه بر روی لاگ های سیستم عامل (Windows Event Logs) در شبکه های بزرگ و دیتاسنترها داشته باشند و به صورت پی در پی لاگ سرورهای موجود بر روی شبکه را تحلیل و بررسی کرده و در صورتی که خرابی مشاهده کردند بی درنگ اطلاع رسانی کنند.

  مزایای مانیتورینگ لاگ سرورها:

  کاهش خطای انسانی در آنالیز لاگ سرورها

  کاهش هزینه و زمان نظارت بر امنیت و لاگ سیستم عامل

  آسودگی خاطر ازعملکرد صحیح سرورها و سیستم عامل

  شناسایی بی وقفه ی تهدیدات امنیتی سرورها و دیتاسنترها

  افزایش سطح کیفی مدیریت فناوری اطلاعات سازمان ها

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


اولین بالن خورشیدی در انگلستان به پرواز در آمد

 • اولین بالن خورشیدی در انگلستان به پرواز در آمد

  اولین بالن خورشیدی در انگلستان به پرواز در آمد

  سی و هفتمین جشنواره سالانه بالون ها در شهر بریستول انگلستان به نوعی متفاوت از سال های پیش برگزار شد. هرساله در این جشن بالون های رنگارنگ و زیبایی در بریستول به پرواز درمی آیند اما امسال نخستین بالون خورشیدی جهان در این جشنواره رنگ و بوی جدیدی به آن داد.

  البته باید گفت که بالون های استفاده شده در پروژه گوگل لون نیز با استفاده از انرژی خورشید گرم می شوند اما با این تفاوت که آن ها با گاز هلیوم پر می شوند. بنا به گزارش پارس ناز  : این بالون خورشیدی توسط شرکت Cameron Balloons در انگلستان طراحی و ساخته شده است.

  برای گرم کردن هوای داخل بالون به جای استفاده از مشعل پروپان تنها از انرژی خورشیدی استفاده می شود. به گفته مدیر فروش شرکت Cameron Balloons آزمون وخطاهای بسیاری برای ساخت این بالون صورت گرفت و درنهایت این بالون پرواز موفق خود را در جشنواره بالون 2015 انجام داد. همچنین وی افزود که سازمان نظارت و ارزیابی شرکت ها و خطوط هواپیمایی کشور بریتانیا بر مواد به کاربرده شده در ساخت این بالون نظارت داشته است.

  شرکت Cameron Balloons طرح های مختلفی را برای ساخت این بالون در نظر گرفته بود که می توان به تعبیه یک پنجره در بالون اشاره کرد. این طرح به دلیل شکننده بودن و سنگین شدن بالون موردقبول واقع نشد. طرحی که درنهایت موردپذیرش قرار گرفت این است که دو نیم کره بالون با مواد مختلفی ساخته شوند. نیم کره هایی به رنگ سیاه وسفید، که سمت سیاه رنگ آن گرمای خورشید را جذب می کند درحالی که پوشش نیم کره دیگر فلزدار شده تا بتواند انرژی خورشید را در داخل بالون به دام بیندازد.

  اولین بالن خورشیدی در انگلستان به پرواز در آمد

  ازآنجایی که خورشید تنها قادر است دمای داخل بالون را تا 40 درجه سانتی گراد افزایش دهد یعنی به اندازه نیمی از دمای استاندارد بالون های هوای گرم بنابراین از پارچه های بسیار نازک تری نسبت به بالون های معمولی در ساخت این بالون خورشیدی استفاده شده است. همچنین منافذی در سطح آن به منظور هدایت بالون به سوی نور خورشید ایجادشده است. ساخت این بالون حدود 20 ساعت کاری با شرکت 10 تن ازجمله طراحان و مهندسان به طول انجامید.

  این بالون ابتدا توسط گاز پروپان پر می شود و پس ازآن با استفاده از انرژی خورشیدی گرم می شود اما برای صعود و عدم برخورد آن با دیگر بالون ها بار دیگر از چند پاف سریع پروپان استفاده می شود. در زمان فرود نیز سمتی از بالون که پوشیده از فلز است باید در مقابل نور خورشید قرار گیرد تا به تدریج از ارتفاع آن کاسته شود.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

 • طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  پارس ناز : طراحی های عجیب و دیدنی از ماشین های لوکس که شاید کمی برای شما غیرعادی به نظر بیایند. کریس Labrooy دست به اقدامی جالب زده است. او این خودروهای لوکس را با طراحی خاص به شکل پیچیده و در هم به وجود آورده است.

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  ماشین های لوکس

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی ماشین ها

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی های خلاقانه و دیدنی

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی درهم خودروهای لوکس

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی زیبا و تو در تو ماشین ها

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی عجیب ماشین ها

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  طراحی خودروهای لوکس

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  ماشین های خلاقانه

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

  ماشین های خلاقانه و هنری

  طرح های خلاقانه از تطبیق ماشین های لوکس

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ليست صفحات

تعداد صفحات : 8


ورود کاربران


عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد


موضوعات مطالب


آمار کلی سایت

  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب : 77
  کل نظرات کل نظرات : 0
  آمار کاربران آمار کاربران
  افراد آنلاین افراد آنلاین : 2
  تعداد اعضا تعداد اعضا : 0

  آمار بازدید آمار بازدید
  بازدید امروز بازدید امروز : 289
  باردید دیروز باردید دیروز : 68
  بازدید هفته بازدید هفته : 831
  بازدید ماه بازدید ماه : 289
  بازدید سال بازدید سال : 22,811
  بازدید کلی بازدید کلی : 109,571

  اطلاعات شما اطلاعات شما
  آِ ی پیآِ ی پی : 3.238.49.228
  مرورگر مرورگر :
  سیستم عامل سیستم عامل :